۱۳۹۰ فروردین ۲, سه‌شنبه

می نوروزی

بوی می نوروزی در بزم شه شروان...


فرخنده باد خجسته نوروز جمشیدی.


اگر اورانیوم هم از آسمان ببارد، شادی می‌کنیم و نوروز را جشن می‌گیریم! نوروز جشن اقوام ایرانی است؛ دست پلید شیعی‌مسلکان از نوروز کوتاه! مقامات حکومت زوزه و روضه، به بهانة همدردی با «مردم منطقه» قصد دارند جشن نوروز را نیز به مراسم عزاداری برای «شهدا» تبدیل کنند. حضور مرده‌شویان بگوئیم، سوگواری برای مردگان سنت ایرانی نیست؛ رسم قبائل سامی است. هر کس می‌خواهد مراسم عزدارای به راه اندازد، بنیامین نتانیاهو با آغوش باز از او استقبال خواهد کرد، چرا که در آستانة «پوریم»، نخست وزیر اسرائیل ناچار شده هم در نوار غزه دست و پای نوکران‌اش را جمع‌وجور کند، هم از ارسال تجهیزات نظامی دوستان جمکرانی‌اش برای حماس ممانعت به عمل آورد. خلاصه نتانیاهو نیز مانند جمکرانیان در ماتم این نوروز نشسته. دلیل هم اینکه رابرت گیتس، فرماندة ناتو، برای دیدوبازدید سه روزة نوروزی به روسیه خواهد رفت؛ حداقل قرار بود که برود!


خبر سفر رابرت گیتس به مسکو، که همزمان با تصویب قطعنامة شورای امنیت علیه لیبی منتشر شد، امروز به دلیل افلاس غیرمنتظرة‌ جنگ طلبان، یعنی آمریکا، انگلستان و فرانسه به تعویق افتاد! به یاد داریم که آلمان، برزیل، روسیه، هند و چین به این قطعنامه رأی ممتنع دادند. قطعنامة کذا به بهانة دفاع از «مردم لیبی» به تصویب رسید، ‌ اما هدف اصلی از اجرای آن بازتولید شرایط اسف‌بار عراق در لیبی است. یادآور شویم شورشیان لیبی مسلح‌اند و حمایت از شورش مسلحانه یعنی زمینه سازی برای جنگ داخلی. همان برنامه‌ای که در دوران امام روشن‌ضمیر در کشور لبنان به مورد اجرا در آمد و کار را به تجزیة این کشور توسط ارتش اسرائیل رساند. اینک اسرائیل و محافل اسلام‌نواز غرب می‌کوشند با توسل به جنگ داخلی در لیبی نه تنها از تحولات دمکراتیک در مصر و تونس ممانعت به عمل آورند که «القاعده» را نیز بر سواحل مدیترانه حاکم نمایند، تا از این مفر اسرائیل بتواند ضمن تداوم شهرک‌سازی، خود را به موش‌مردگی زده مذاکرات صلح را ابتر کند.


برای تحقق این امر مقدس، روز 19 مارس 2011، مزدوران غرب در جهان اسلام در نشست پاریس حضور یافتند تا زمینة‌ جنگ را در لیبی فراهم آورند، جنگی که پنتاگون ادعا می‌کرد با آن مخالف است! اما این مخالفت مزورانه، ترفندی بود برای مذاکره با مسکو از موضع قدرت. یک روز پیش از نشست پاریس، ‌جف مورل، سخنگوی پنتاگون اعلام داشت، روز 20 مارس 2011، رابرت گیتس برای یک دیدار سه روزه عازم مسکو خواهد شد. ‌ به گزارش فیگارو، مورخ 20 مارس سالجاری، امروز همین جناب «مورل» ‌فرموده‌اند، ‌ سفر وزیر دفاع حداقل 24 ساعت به تعویق افتاد، چون ایشان می‌باید بر روند مسائل در لیبی نظارت داشته باشند! به عبارت دیگر، علیرغم بمباران گسترده و موشک‌باران لیبی، حضرات برای مذاکره با مسکو هنوز خود را در موضع قدرت نمی‌بینند! به ویژه که مسافرت ولادیمیرپوتین به «ساخالین»، طبل‌زدن‌شان را در ژاپن رسوا کرد.


به گزارش سایت فرانسه زبان نووستی، مورخ 18 مارس 2011، رابرت گیتس، وزیر دفاع ایالات متحد که به دعوت همتای روسی خود «آناتولی سردیوکف» به مسکو می‌رود، در تاریخ 21 مارس با دیمیتری مدودف نیز دیدار خواهد کرد. طی این دیدار که در چارچوب همکاری‌های نظامی «روسیه ـ آمریکا» صورت می‌گیرد مسائل منطقه، و به ویژه مسائل اسرائیل مورد تبادل نظر قرار خواهد گرفت. یادآور شویم به گزارش همین خبرگزاری، ‌ مورخ 15 مارس سالجاری، وزیر دفاع روسیه با «ژرار لونگه» همتای فرانسوی خود دیدار کرده. خلاصه اینروزها وزرای دفاع خیلی مسافرت می‌کنند! باری! قرار بود وزیر دفاع ایالات متحد، در تاریخ 23 مارس روسیه را ترک ‌کند، و فردای همان روز نخست وزیر اسرائیل وارد روسیه شود!


به گزارش سایت فرانسه زبان نووستی، مورخ 18 مارس سالجاری، «آلکس سلسکی»، سخنگوی دولت اسرائیل اعلام داشت، در تاریخ 24 مارس بنیامین نتانیاهو به روسیه خواهد آمد. نووستی می‌افزاید، این سومین دیدار نخست وزیر اسرائیل از روسیه است. همچنانکه در وبلاگ «زنگی و غمر» گفتیم، جنگ جهانی سوم، همچون جنگ جهانی دوم در ژاپن پایان گرفت و نتیجة این جنگ نیز همچون جنگ سابق به تقویت حضور نظامی ایالات متحد در ژاپن انجامید. امروز هدف از جنگ سوم مشخص شده. این «جنگ» قرار بود از یک‌سو، به نفس‌کش طلبی‌های چین از طریق کرة شمالی پایان دهد و امنیت ژاپن را تضمین کند، و از سوی دیگر، ضمن تضعیف محور طالبان‌پرور «پکن ـ تهران ـ تل‌آویو» نقش اسلامگرایان ترکیه را در منطقه تقویت نماید. اما در شرایط کنونی، برخلاف رویاهای شیرین لندن و واشنگتن، تضعیف اسلامگرایان ترکیه غیر قابل اجتناب به نظر می‌رسد.


از اینرو پس از نشست «گروه 8» در پاریس، نخست وزیر ترکیه راهی مسکو شد. همزمان با سفر اردوغان به روسیه، خبر هیجان‌انگیز مسافرت «سارا پیلین»، رهبر فاشیست‌های «تی‌پارتی» به اسرائیل انتشار یافت! جالب اینکه خبر فوق را فیگارو به نقل از رادیوی نظامی اسرائیل منتشر کرده! دلیل هم اینکه سارا پیلین از مخالفان سرسخت استقرار صلح در منطقه است، و آشکارا از شهرک‌سازی پشتیبانی می‌کند! به گزارش فیگارو، مورخ 17 مارس سالجاری، خانم پیلین، هفتة‌ آینده برای یک دیدار دو روزه به اسرائیل می‌رود و ... و خلاصه دیوار «ندبه» نیز به افتخار دیدار این تحفة نطنز نائل خواهد آمد. نمی‌دانیم پیلین با چادرسیاه به سراغ دیوار کذا می‌رود یا برای خشنودی طالبان از «بورکا» استفاده خواهد کرد، تا همزمان از رنج‌های «فوزیا کوفی» نیز آگاه شود. دردسرتان ندهیم استعمار غرب همچون «فوزیا کوفی» سخت پریشان و درهم ریخته است. و جالب اینکه هر دو در اسلام‌نوازی مشترک‌اند. ماجرای فوزیا کوفی را در فرصت دیگری بررسی خواهیم کرد، چرا که نشست جنگ‌طلبان در پاریس از اهمیت بیشتری برخوردار است.


روز گذشته، هنگام سخنرانی نیکولا سرکوزی، رئیس جمهور فرانسه پیرامون لیبی، آلن ژوپه وزیر امور خارجة فرانسه حضور نداشت! فیگارو، مورخ 19 مارس 2011 نیز به غیبت آلن ژوپه اشاره کرده. به نظر می‌رسد، هیلاری کلینتن، دیوید کامرون و پادوهای‌شان در منطقه آب در هاون می‌کوبند. شاید به همین دلیل است که آخوند جنتی، یعنی همان «جکی» خودمان، ادعای انسانی‌ات دارد! به گزارش مهرنیوز، مورخ 27 اسفندماه سالجاری، جکی، در تاچریه روز جمعه،‌ سنی‌مذهبان بحرین را از صف تظاهرکنندگان حذف کرده و می‌گوید «شیعیان» بر علیه حکومت سنی‌ها انقلاب کرده‌اند. علامت تعجب هم نمی‌گذاریم، دروغ پراکنی از وظائف الهی سازمان تبلیغات اسلامی بوده، هست و خواهد بود.


جنسی به ستم برساز از صورت ناجنسان
کاین نقش به صد دوران یکبار پدید آید


با توجه به حمایت جنتی از تهاجم نظامی به لیبی، می‌باید بگوئیم چنین «ناجنسان» در جهان فراوان‌اند. 8 سال پیش در چنین روزی همین ناجنسان به بهانة‌ مبارزه با دیکتاتور، و در واقع برای چپاول نفت، کشور عراق را هدف حملات وحشیانة خود قرار دادند. و اکنون هم اینان‌اند که قصد دارند لیبی را در سواحل مدیترانه به عراق دوم تبدیل کنند. اما تاریخ تکرار نمی‌شود؛ نه در ژاپن، نه در لیبی و نه در هیچ مکان دیگری! تهاجم وحشیانة‌ ناتو به لیبی، پیامدی مشابه رسوائی جنگ 33 روزه خواهد داشت؛ ناتو سیر قهقرائی می‌پیماید، و با هر تهاجمی فرسایش خود را شتاب می‌بخشد. حمله به لیبی فرار به جلو و شتافتن به پیشواز مرگ است. ناتو از این روند گریزی ندارد، همچنانکه مزدوران‌اش در حکومت اسلامی. همان‌ها که در «نماز جمعه» نیز از وحشیگری‌های ارباب پشتیبانی می‌کنند. خطبه‌های جنتی شاهدی است براین مدعا.


جکی با حمایت از قطعنامة شورای امنیت بر علیه لیبی مزدوری حکومت اسلامی در بارگاه ارباب را به بهترین وجه به اثبات ‌رسانده. آخوند جنتی همچنین سرکوب زنان ایران را با تکیه بر اسلام توجیه کرده و می‌گوید، همه جا با فساد مبارزه می‌کنند، اسلام هم برای مهار فساد مجازات تعیین کرده! اما جکی، به دلیل ابتلا به بیماری «هاری» مزمن نمی‌گوید، اشکال اسلام این است که همچون دیگر ادیان ابراهیمی زن و زنانگی را از پایه و اساس عامل فساد می‌داند.


همچنانکه بارها در این وبلاگ گفته‌ایم، اسلام ‌همچون یهودیت و مسیحیت، توهمی است پدرسالار، که موجودیت انسان را به رسمیت نمی‌شناسد. این است دلیل ابهام و انسان‌ستیزی متون مقدس. وجه مشترک این متون «ابهام» حاکم بر آن‌هاست، و آیات قرآن از این ابهام مستثنی نیست! همین ابهام است که سیاست استعمار را در پوشش «احکام اسلام»، «عزت»، «استقلال» و کرامت و دیگر مزخرفات به ملت ایران تحمیل کرده و می‌کند. با توسل به همین ابهام است که یکجانبه‌گرائی و قانون‌شکنی و سرکوب ملت ایران تشویق شده و می‌شود.


به عنوان نمونه در شرایطی که فساد اداری و مالی در حکومت ملایان جمکران زبانزد خاص و عام است، اینان ترجیح می‌دهند بجای پرداختن به مشکلات مملکت، بیرق ابهام‌پرستی و اوباش‌نوازی به دست گرفته و آزادی پوشش زن ایرانی را «فساد» معرفی کنند! البته این «مهم» که با تکیه بر مبهمات قرآنی صورت می‌گیرد، بازتابی است از منافع اربابان‌ جمکران در غرب:


«[...] خوب است عده‌ای [...] به رعایت حجاب تذکر دهند[...] حجاب عفت است و پاکدامنی را حفظ می‌کند [...] وقتی فکری با ارشاد برداشته نشد ناچار باید با زور و قدرت آن فکر را برطرف کرد[...]»


جالب اینجاست که آخوند جنتی در ادامة نشخوار علوفة وارداتی از لندن و واشنگتن، از اسلام نیز خشونت‌زدائی می‌کند. بهتر بگوئیم، جکی از زبانش به عنوان آفتابه برای شستن خشونت از اسلام استفاده کرده. صد افسوس که کاغذ توالت اهدائی عموسام را به همراه نداشتند؛ اگر نه پس از شستشوی کذا دهان‌شان را هم حسابی «پاک» می‌کردند:


«[...] کسانی که در بارة اسلام و خشونت در آن صحبت می‌کنند اصلاً چیزی از اسلام نمی‌دانند[...]»


چند جمله بالاتر، جکی وق‌وق‌کنان «توسل به زور» را برای «تغییر فکر» توجیه می‌نمود، حال در کمال بلاهت مدعی می‌شود که «خشونت» در اسلام وجود ندارد. می‌بینیم که آخوند‌ها و آخوندپرست‌ها در عرصة‌ حماقت و توحش یکه تاز و بی‌رقیب‌اند. ولی از حق نگذریم خطبه‌های جکی شباهت عجیبی به نامه‌هائی دارد که «فوزیا کوفی» برای دختران‌اش نوشته. فوزیا کوفی هم ادعا می‌کند اسلام دین محبت است و «طالبان» آن را خدشه‌دار کرده‌اند! بله، جهت تأمین منافع لندن و واشنگتن، ‌ در مناطق مسلمان‌نشین چه کارها که نباید کرد؟ هیچکس حق ندارد از توهمات دین «اسلام» خارج شود؛ همه باید بر محور انسان‌ستیز «مقدسات»، یعنی روضه و زوزه و تل موهومی به نام «مردم» به اجماع برسند. به این ترتیب پویائی انسان در زمان و مکان منتفی شده، ‌ و حق انتخاب آزاد نیز از وی سلب خواهد شد.


این است دلیل «مردم‌گرائی» فعلة فاشیسم که در کمال حماقت و مزدوری، همچون جنتی، دمکراسی را با مردم‌سالاری و لشکرکشی خیابانی و عربده‌جوئی و تظاهرات در ترادف قرار می‌دهند:


«[...] جنتی گفت: آن‌ها که دم از دموکراسی می‌زنند [...] بدانند که این مردم هستند که به صحنه آمده‌اند چرا نمی‌گذارید حرف‌شان را بزنند[...]آقای اردوغان گفت آنجا کربلا شده [...] وقتی حکومت غیر مردمی از دست مردم شکست می‌خورد...»


«از جکی آموز علوم سیاسی»: حکومت «غیرمردمی» از «مردم» شکست می‌خورد! این مزخرفات را نه تنها از همة سگ‌های‌هار استعمار، که از کلیة الاغ‌های طویلة مک‌کارتی نیز می‌شنویم، چرا که مبهمات به طور کلی نافی حقوق و آزادی‌های «انسان» است. اینگونه است که «مردم» بحرین با «مردم» ژاپن در ترادف قرار می‌گیرند و در چارچوب بی‌دروپیکر همین کلی‌گوئی‌هاست که یک جانور وحشی نظیر جنتی خود را «انسان» به شمار می‌آورد. حال آنکه جنتی همچون دیگر مقامات جنایتکار جمکران انسان‌ستیز و انسان‌نماست:


«همه [...] باید کمک کنند تا اینکه حق این مردم را بگیرند و این شر را از سر مردم کوتاه کنند [...] ما به عنوان یک انسان از حادثة [ژاپن] متأسفیم [...] کسانی که می‌توانند کمک کنند تا [...] فشارهای وارد بر مردم را تخفیف دهند [...]»


ساتاس مفلوک بدون اینکه از مفهوم معاصر «انسان» آگاه باشد، طوطی‌وار ذکر «انسان» گرفته. حال آنکه جنتی، اگر انسان می‌بود چنین ترهاتی بر زبان نمی‌راند. کسی که می‌گوید همة کارها به دست خداست، یک شارلاتان بی‌مسئولیت است که همچون جنتی هر جنایت و توحشی را به عنوان خواست خدا معرفی می‌کند:


«[...] باید نگاه توحیدی داشته باشیم و بدانیم ریز و درشت کارها دست خداست [...]»


اگر چنین است، پس آنچه در بحرین می‌گذرد نیز دست خداست و مرده‌شویان جمکران می‌باید در برابر ارادة خداوندشان خفقان اختیار کنند و به ویژه بدانند که نوروز جشن ایرانیان است و هیچ ارتباطی با خدای مسلمانان ندارد.


چون لاله به نوروز، قدح گیر به دست


به گزارش مهرنیوز، مورخ 27 اسفندماه 1389، پرویز سروری، از نمایندگان مجلس مفتضح جمکران، مجلسی که ریاست‌اش را یک پاسدار جیره‌خوار انگلستان بر عهده دارد، خواهان برگزاری نوروز اسلامی و انقلابی شده:


«[...] وی ابراز امیدواری کرد جشن نوروز در چارچوب ارزش‌ها و پیام انقلاب اسلامی باشد [...]»


حضور ایشان و همپالانی‌های‌شان در جمکران بگوئیم، دست از نوروز بشوئید که در نوروز جمشیدی جائی برای آخوند و بچه‌آخوند و «ارزش‌های» انقلاب‌ نکبت‌بارتان پیش‌بینی نشده. جشن نوروز همچون دیگر آئین‌های اقوام ایرانی بر ادیان ابراهیمی و به ویژه بر اسلام شما تقدم تاریخی و اسطوره‌ای دارد؛‌ نوروز جمشیدی است!


جمشید ملک هیئت، خورشید ملک هیبت
یک هندسة‌ رای‌اش معمار همه عالم
[...]
تاج گهر آرش، کز یک گهر تاج‌اش
هفت اختر گردون‌زاد انوار همه عالم
[...]
کیخسرو گوهربخش، از گوهر کیخسرو
کز جام خرد دیده است اسرار همه عالم
(خاقانی)

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر